9 tipů na knížky pro učení na nočník

/

9 tipů na knížky pro učení na nočník

Kdy jste naposledy přemýšleli o dalších výhodách dětských knih, kromě rozšiřování slovní zásoby? Můžou být skvělou pomocí i v mnoha jiných situacích! V tomto případě, při učení na nočník a odplenkování.

Knihy uvedené níže ukazují dětem zábavnou formou, jak věci fungují a pomáhají vytvořit pevnou citovou vazbu mezi vámi a vaším kulihráškem.

Pokud jde o nočník, existuje mnoho knižních možností, které úvod do tématu představují malým dětem a pomáhají během procesu. Mými favority jsou knížky z nakladatelství Svojtka & Co. Připravila jsem pro vás výběr jejich dětských knih souvisejících s nočníkem. Kliknutím na přiložené obrázky budete přesměrováni na stránku, kde si můžete knihy přímo koupit. Využijte tyto knihy jako zábavné a vzdělávací nástroje během procesu odplenkování.

Chodím na nočník
Ilaria Falorsi

CHODÍM NA NOČNÍK – Ilaria Falorsi

Tuto pohyblivou knížku má Eliška u nočníku a prohlíží si jí když na něm sedí. Její nejoblíbenější stránka je se splachováním „boba“. U knížky trénujeme i znaky a ukazujeme si co dělá chlapeček v knížce a co se povedlo jí.

JÁ UŽ CHODÍM NA NOČNÍK

JÁ UŽ CHODÍM NA NOČNÍK

Pojďte na nočník společně s tygříkem, který už nechce nosit plenky, ale chce chodit na nočník jako velký tygr. Knížka je vhodná pro děti již od měsíců. Tuto knížečku může dítě muchlat i žužlat a nic se jí nestane, dá se v klidu dále používat. Také dítě je v bezpečí. Nemůže z ní nic odtrhnout, sníst ani vdechnout.

VELKÝ POKROK: UŽ ŽÁDNÉ PLENKY - Marion Cocklico

VELKÝ POKROK: UŽ ŽÁDNÉ PLENKY – Marion Cocklico

Knížka o Martince a Marečkovi, kteří se učí na nočník, s pohyblivými prvky. Na každé stránce též najdete tip pro rodiče jak dětem s přechodem pomoci.

K ČEMU JE NOČNÍK? - Katie Daynes

K ČEMU JE NOČNÍK? – Katie Daynes

Pro zvídavé děti je toto pohyblivé leporelo jasná volba. Dozví se proč potřebuje nočník a jak to celé funguje. Odklápěcí okénka dají odpověď na všechny důležité otázky.

MALÝ NOČNÍK, MALÁ HOVÍNKA - Fabien Ockto Lambert, Carine Fontaine

MALÝ NOČNÍK, MALÁ HOVÍNKA – Fabien Ockto Lambert, Carine Fontaine

Jak ukázat dětem kam kakají ostatní? Pomocí této knížky s odklápěcími okénky. Váš malý kulihrášek zjistí kam kaká pejsek, kočička, králík, kůň i velký brácha.

POŘÁD NIC! - Benoit Charlat

POŘÁD NIC! – Benoit Charlat

Jaké je to sedět na nočníku nebo na záchodě, když to nejde? Pěkná otrava! Své o tom ví malý racek, který vaše děti zabaví a motivuje tím správným způsobem.

UŽ CHODÍM NA NOČNÍK - Fabien Ockto Lambert, Carine Fontaine

UŽ CHODÍM NA NOČNÍK – Fabien Ockto Lambert, Carine Fontaine

Tato knížka obsahuje velké kusy puzzle veselých kamarádů ze školky. Pojďte s dětmi nahlédnout do školky, kde se jejich noví kamarádi chtějí zbavit plenek a naučit se chodit na nočník. Toto leporelo jednak procvičí jemnou motoriku dětí, ale také jim ukáže, že chodit na nočník není nic složitého.

PIP A PIPA - LOUŽIČKA - Axel Scheffler

PIP A PIPA – LOUŽIČKA – Axel Scheffler

Knížka, který děti učí o nehodách, které se mnou stát. Také o pocitech, které takovéto situace mohou provázet, jako stud, ale i pochopení.

Budu ráda, když mi na sociálních sítích (FB/IG) dáte vědět, jaká se vám líbí nejvíce.

Jak učit děti na nočník si společně povíme na semináři „Hurá na nočník“ s lekcí pro děti „Šikulky bez plenky“. Aktuálně vypsané kurzy a semináře najdete zde.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *